Kawa klasyczna ziarnista, 100% Arabica

Kawa ziarnista COTECA - kawa 100 arabika - wybieraj to co najlepsze!

Kawa 100 % Arabica bez wątpienia cieszy się szerokim gronem fanów i nie ma co się dziwić, w końcu rynek kawy to około 60-70% samej Arabiki. Poniżej znajduje się kilka istotnych informacji na temat opisywanej kawy i tego, dlaczego jest ona tak chętnie kupowana.

Kawa 100 Arabica, co to znaczy?

Bardzo często pojawia się powyższe pytanie od naszych klientów i znajomych. Zwrot ten oznacza:

  • 100 - czyli, że 100% ziaren stanowi odmianę Arabika,
  • Arabika (kawa arabska) - czyli, że dana kawa to rodzaj kawy z  kawowca z odmiany Arabika, co w poniższych akapitach zostało opisane szerzej.

Kawa ziarnista Arabica - uprawa

Kawa Arabika uprawiana jest głównie w Afryce oraz Ameryce Południowej. To kawa, która wymaga poświęcenia na uprawę wiele czasu oraz uwagi, gdyż stanowi łakomy kąsek dla insektów, nierzadko też rośliny padają ofiarą chorób. Z tego faktu cena Arabiki jest wyższa od, np. Robusty i coraz częściej ten typ kawy określa się jako ekskluzywny. Roślina ta, bardzo dobrze dojrzewa w ciepłym klimacie strefy tropikalnej, która rozciąga się wzdłuż równika. Uprawia się ją na znacznych wysokościach sięgających nawet do 2000 m n.p.m. Idealna temperatura dla wzrostu Arabiki to od 15 do 24 st. C.

Ziarna - kawa Arabika

Ziarna Arabiki są zielono-szare, a efekt znanych nam na co dzień brązowych ziaren uzyskuje się pod wpływem procesu palenia. W porównaniu do innych ziaren, np. ziaren Robusty są one lekko spłaszczone, podłużne. Zobacz najchętniej kupowaną kawę w COTECA z sekcji 100% Arabika (1 kg) - kawa ziarnista sumatra toba indonesien 1 kg oraz kawa ziarnista turquino cuba 1 kg.

Kawa ziarnista 100 Arabica - delikatny smak

Kawa Arabika jest bardzo łagodna w smaku, w którym da się wyczuć słodkawe, karmelowe i wciągające aromaty. Przyjemny smak Arabiki wynika z niedużej ilości kofeiny w ziarnach (od 1,2%-1,4%). Wahania w ilości kofeiny zależą od kilku czynników, jak wysokość upraw, warunki klimatyczne, uprawiany gatunek.  Dla porównania ziarna robusty zawierają od 1,2% do nawet 3,3% kofeiny.

Kawa ziarnista Arabika, to dobra kawa i niesamowity aromat!

Kawa aktualnie to jeden z najpopularniejszych trunków spożywanych na całym świecie. Cechuje się silnym smakiem oraz aromatem, jak i wysoką zawartością związków biologicznie aktywnych, dlatego może oddziaływać na funkcjonowanie organizmu wielokierunkowo. Początkowo właściwości kawy określało się jako negatywne, ze względu np. na szybszą akcję serca. Obecnie podejście do kawy zmieniło się wyraźnie, czego wynikiem są wieloletnie badania nad tym naparem.

Zobacz wszystkie kawy ziarniste (1 kg) w COTECA i wybierz swoje ulubione smaki!

Dobra kawa arabica od COTECA

W COTECA nasze produkty są ściśle wyselekcjonowane.  Współpracujemy z producentami, którzy dbają o każdy pojedynczy wyrób, pracę innych ludzi i kontakty z partnerami biznesowymi. Kawy ziarniste 100% Arabica od Cafe Cult, to doskonały wybór, gdyż pozwolą każdemu kawoszowi na chwilę relaksu z espresso czy kawą typu crema. Posiadamy kilkanaście typów kawy Arabiki, do których degustacji serdecznie zapraszamy!  W naszej ofercie znajdziesz różnorodne kawy, jak kawy smakowekawy espresso mieszanki i inne, smakowite propozycje - sprawdź resztę naszych produktów w sklepie online, w którym po zapisie do newslettera otrzymasz -10% na pierwsze zakupy.

Dostawa ze sklepu COTECA online

Zamówienie w naszym sklepie złożysz w kilka minut. Jeśli zależy Ci na starannie zapakowanym zamówieniu i wysokiej jakości transakcji - zamów prosto do Twojego domu naszą kawę, którą będziesz mógł cieszyć się i delektować w każdej chwili! Prowadzimy sklep stacjonarny, w którym odbierzesz zamówienie za 0 zł. Sprawdź szczegóły dotyczące sposobów dostawy.

Zainteresować Cię może również:

☕ Jak parzyć kawę? Najlepsze metody parzenia kawy w 1 miejscu!

☕ Zobacz, co musisz wiedzieć, wybierając młynek do kawy żarnowy!