Kawa ziarnista 1kg lub 500g

Kawa ziarnista w kubku, filiżanka kawy

Kawa ziarnista 1kg to opakowanie kawy, które wystarczy na długie miesiące. Aromatyczna kawa ziarnista jest napojem, po który najczęściej sięgają koneserzy i bariści - co świadczy o jej klasie premium i wysokiej pozycji w hierarchii kaw. Mielenie ziaren tuż przed zaparzeniem pozwala wyciągnąć z nich niepowtarzalny smak i aromat. Jeśli potrzebujesz porannego zastrzyku energii, cenisz wysoką jakość kawy oraz nie wyobrażasz sobie dnia bez picia kawy w swoim domu, to ten typ jest właśnie dla Ciebie.

Typy kawy - czym różnią się od siebie?

Pełna aromatu kawa ziarnista czy kawa mielona, którą możesz przyrządzić w kilka minut? Przy wyborze typu kawy musimy spojrzeć na dwa zasadnicze czynniki: jakość kawy i czas przygotowania.

Jeżeli cenisz wyśmienity smak kawy, a poranne parzenie jest dla Ciebie codziennym rytuałem, bez którego dzień nie jest pełny, to zachęcamy, byś wybrał kawę ziarnistą. Dobra kawa ziarnista ma tę przewagę nad kawą sypaną, że zachowuje swoje walory smakowe przez znacznie dłuższy czas i pozwala cieszyć się ulubionym napojem w jego zdecydowanie najlepszej odsłonie.

Kawa mielona będzie wyborem dla kawoszy, którzy nie mają aż tyle czasu na codzienne mielenie ziaren i przyrządzanie napoju. Ten typ kawy świetnie sprawdzi się również w podróży, kiedy mamy do dyspozycji jedynie czajnik z gorącą wodą, a nie chcemy rezygnować z naszej porannej porcji kofeiny.

Nasz sklep posiada ogromny wybór kaw obu typów, dlatego każdy może tu znaleźć coś dla siebie - już wiesz, na co się zdecydujesz?

Kawa ziarnista - skład. Arabica czy robusta?

Arabica i robusta to odmiany kawy ziarnistej, między którymi jedną z istotniejszych różnic jest zawartość kofeiny. Przystąpmy zatem do ich porównania:

  • Coffee arabica jest odmianą kawy ziarnistej szczególnie cenioną przez koneserów, głównie ze względu na swój subtelny, delikatny smak.
  • Coffee robusta często występuje w parze z arabiką - w formie mieszanki o różnych proporcjach. Jest uważana za mocniejszą od poprzedniczki - średnia zawartość kofeiny w robuście jest znacznie większa.

Do naszego sklepu trafiają ziarna, które pochodzą z najlepszych plantacji. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na jedną z odmian kawy, czy może wolisz spróbować mieszanki kaw - jakość naszych produktów Cię nie zawiedzie! Zachęcamy do wyboru produktu z kategorii kawa ziarnista 1kg.

Najlepsza kawa ziarnista

Najlepsze kawy ziarniste mogą powstać jedynie z najlepszych ziaren - na tym jednak nie możemy poprzestać! Na smak kawy wpływa również jej czas przechowywania - im dłużej minie od czasu zbioru, tym kawa może być bardziej zwietrzała i pozbawiona smaku.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na jakość napoju jest - o czym pamięta niewiele osób - sama woda. Do przygotowania kawy najlepiej wybrać świeżą wodę o wysokiej zawartości jonów magnezowych - pozwala to wydobyć z kawy więcej smaku.

Pozostałymi zmiennymi, które musimy wziąć pod uwagę podczas przyrządzania napoju, są stopień palenia ziaren - im są bardziej wypalone, tym smak i gorycz mogą być mocniej odczuwalne - stan naszego sprzętu do parzenia kawy i - jeśli zdecydowaliśmy się na kawę z ekspresu ciśnieniowego - samo ciśnienie: im będzie wyższe, tym więcej niuansów i aromatu uda nam się wyciągnąć z naszej filiżanki kawy.

Jaka kawa? Espresso czy latte, a może coś innego?

Kawa ziarnista ma swoje warianty smakowe - zbierane ziarna pochodzą z różnych rejonów, dlatego w naszym asortymencie znajdują się produkty, takie jak:

Niezależnie od kraju pochodzenia kawa ziarnista sprawdzi się zarówno w espresso, jak i w latte

Nie musimy jednak się ograniczać do tych dwóch najbardziej popularnych sposobów przyrządzenia! Może rozważasz dodanie kakao? Czy chcesz przygotować inny napój z mlekiem? Czy będzie z ekspresu, a może z kawiarki? Kawa smakowa brzmi jak nowa, smaczna alternatywa? Konkretna mieszanka robusty i arabiki zwróciła Twoją uwagę, ale zastanawiasz się, czy to dla Ciebie?

Jeśli chcesz wiedzieć, która z naszych kaw będzie smakować najlepiej przy danym sposobie przyrządzenia, nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania!

Kawa ziarnista 1kg - na ile filiżanek kawy wystarczy?

Kilogram kawy ziarnistej wystarcza średnio na 125 filiżanek napoju - jeśli chcesz cieszyć się kawą najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie i przez jak najdłuższy okres czasu - zachęcamy do zakupów w naszym sklepie internetowym!

Nasza kawa ziarnista jest szczelnie pakowana, by zachowywała walory smakowe i aromat przez jak najdłuższy czas.

Zależy nam na profesjonalizmie naszych usług i szybkiej dostawie, żebyście mogli cieszyć się kawą w swoim domu jak najprędzej.

Zainteresować Cię może także:

☕  Jak parzyć kawę? Najlepsze metody parzenia kawy w 1 miejscu!

☕  Zobacz, co musisz wiedzieć, wybierając młynek do kawy żarnowy!