Oliwy

Oliwa z oliwek extra od COTECA

Oliwa z oliwek od COTECA

Oliwa z oliwek, jest obecnie jednym z podstawowych składników diety, ze względu na bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych (kwas oleinowy). Jest uważana jako zdrowa żywność, ponieważ sposób uprawy oliwek pod produkcję oliwy dodaje im mnóstwo walorów zdrowotnych oraz świeży smak. Oliwa sprawdza jako idealny dodatek do smażenia dań, zup, ryby, sałatek. Cechuje ją także wyważona kwasowość, dzięki czemu pasuje nawet do samego pieczywa. Nie może jej zabraknąć w żadnej kuchni!

W asortymencie naszego sklepu COTECA znajdą państwo oliwę z oliwek w pełni naturalną, powstałą z dojrzałych oliwek, bez dodatku konserwantów. Oliwa z oliwek to smaczny i pełen aromatów tłuszcz roślinny, dostarczający organizmowi składników pozwalających na utrzymanie go w zdrowiu.

Pozytywny wpływ oliwy z oliwek na zdrowie

Już 4000 lat p.n.e mieszkańcy Rzymu, Armenii, Palestyny oraz Indii korzystali z oliwy, przypisując jej cudowne właściwości w każdej dziedzinie życia (nawet w kosmetyce). Zalet zdrowotnych oliwy można wymieniać bez końca ale najważniejszymi z nich jest to, że:

  • wpływa na kondycję układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego, a także co ciekawe na zmysłu wzroku,
  • ma właściwości antyoksydacyjne, które przeciwdziałają chorobom cywilizacyjnym oraz nowotworom,
  • jest źródłem witaminy E, ale również: A, B, C, D i K,
  • obniża ciśnienie tętnicze krwi,
  • ma wpływ na opóźnienie występowania choroby Alzheimera oraz demencji starczej,
  • pozwala zapobiec lub opóźnić cukrzycę, zmniejszając ryzyko cukrzycy typu II aż w 40%,
  • wpływa na zmniejszenie poziomu złego cholesterolu,
  • ma działanie antybakteryjne, antywirusowe

Jaką oliwę z oliwek wybrać?

Najlepsza oliwa to oliwa z oliwek extra virgin, która posiada najwięcej korzyści. Oliwa z oliwek uzyskiwana jest z pierwszego tłoczenia na zimno - wtedy tłuszcz roślinny, ma zielonkawo żółty kolor i oliwa jest gęsta. W naszym sklepie internetowym istnieje możliwość kupna powyższej oliwy z oliwek extra virgin.

W COTECA posiadamy szeroki wybór oliw, np. grecka oliwa z oliwek czy też oliwa z oliwek z cytryną.

Oliwa z oliwek sklep online COTECA

Czy wolisz smakową czy jednak klasyczną oliwę? U nas znajdziesz odpowiedni produkt, ponieważ posiadamy szeroki asortyment oliw, jak i ślicznych butelek ozdobnych, w których możesz zamówić oliwy. Produkty ze sklepu online możesz również znaleźć stacjonarnie w galerii Sarni Stok w Bielsku-Biała, gdzie pomożemy dobrać idealne produkty dla Ciebie!