ocet balsamiczny modeński
ocet balsamiczny modeński

Ocet balsamiczny z modeny 12 letni igp gold, 6% kwasowości

48,00 zł

/ 100 ml

Brutto

OCET BALSAMICZNY Z MODENY 12 LETNI IGP GOLD, 6% kwasowości w kategorii Octy balsamiczne. Dostawa w 24h. Zamów online i spróbuj!


Możliwość zapakowania zamówionych produktów w opakowanie ozdobne. Zobacz szczegóły
Dostawa od 12,50 zł, sprawdź koszty dostawy
Wybierz pojemność i rodzaj butelki:
Kawa ziarnista lub mielona:
  • Proszę wybrać pojemność
Ilość


Opis:

Unikalny Aceto Balsamico, przetrzymywany 11 lat w różnych beczkach drewnianych- między innymi kasztan, wiśnia, jesion, morwa. To innowacyjny produkt stworzony w odpowiedzi na zwiększające się zapotrzebowanie rynku na wyrafinowane produkty kulinarne wysokiej jakości. Posiada bardziej gęsta teksturę oraz intensywną i bogata słodycz. Okres dojrzewania w różnych beczkach nadał mu wyrównana gamę aromatów i posmaków.

Historia octu balsamicznego sięga czasów Juliusza Cezara. Prawdziwą popularność zyskał w wieku XIV za sprawą książęcego rodu d'Este, który rządził księstwem Modeny i Reggio Emilia. Alfonso I d'Este, Książe Modeny wykorzystywał swoją własną siedzibę do produkcji octu. Wtedy to rozpowszechnił się zwyczaj ofiarowywania octu balsamicznego ważnym osobistościom. Określenie balsamiczny pojawiło się po raz pierwszy w 1747 roku w rejestrze winobrań i sprzedaży win. Legenda głosi, iż ocet balsamiczny wykorzystywany był na różne dolegliwości, m. in. bóle żołądka, stosowano go również jako środek dezynfekujący lub na jego bazie wytwarzano leki stosowane podczas epidemii dżumy w XVII w. W obecnych czasach ocet balsamiczny z Modeny stosowany jest jako dodatek do dań z ryb, mięsa, warzyw i sałatek..Nada niepowtarzalny smak antipasti, sałatkom, sosom, potrawom mięsnym a także warzywom. Świetny towarzysz deski serów, owoców, parmezanu i mozzarelli.

Skład: koncentrat moszczu z winogron, biały ocet winny

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również: