kawa ziarnista sidamo dream of africa athiopien 1kg
kawa ziarnista sidamo dream of africa athiopien 1kg

KAWA ZIARNISTA ETIOPIA SIDAMO DREAM OF AFRICA 1KG

105,00 zł

/ 1 kg

Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

KAWA ZIARNISTA SIDAMO DREAM OF AFRICA ATHIOPIEN 1KG w kategorii Kawa ziarnista (1kg). Dostawa w 24h. Zamów online i spróbuj!


Możliwość zapakowania zamówionych produktów w opakowanie ozdobne. Zobacz szczegóły
Wybierz pojemność i rodzaj butelki:
Kawa ziarnista lub mielona:
Ilość

Opis:

Pochodzenie i Plantacja kawy Etiopia Sidamo: Obszar uprawny Sidamo znajduje się na południu kraju, na skraju wyżyn Etiopii. Tutaj, podobnie jak w innych regionach Etiopii, uprawia się kawę w małych strukturach. Innym dobrze znanym regionem kawowym w Etiopii jest Harar, jeden z najwyżej uprawianych obszarów na świecie. Etiopia - dawna Abisynia - uważana jest za kolebkę kawy, potomków najstarszych kawowców można było spotkać na wyżynach Etiopii. Dziś kraj jest najważniejszym eksporterem Arabiki w Afryce. Około 12 milionów jego mieszkańców utrzymuje się z uprawy kawy w większości małych gospodarstw.

Charakter i smak kawy Etiopia Sidamo: Charakter i smak etiopskiej kawy nie jest łatwy do opisania. Koneser kawy odkrywa imponującą różnorodność smaków „Marzenie o Afryce”. Jego wyraźnie korzennemu, mocnemu aromatowi towarzyszy ciężka, czekoladowa pełnia. Bardzo bogate body z lekko kwiatową nutą nadaje tej kawie wyraźne bogactwo.

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili rózwnież: